SM-3TB504
5S-SM-3TB504
SM-3TB504
TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SM3
Resistance (Ohms):500k
Power (Watts):0.125W
Tolerance:1/8W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:11
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Square - 0.154 x 0.154 Face x 0.134 H (3.90mm x 3.90mm x 3.40mm),,,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated