Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. SM-31TW203
SM-31TW203
5S-SM-31TW203
SM-31TW203
TRIMMER 20K OHM 0.125W SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SM31 |
| Resistance (Ohms): | 20k |
| Power (Watts): | 0.125W |
| Tolerance: | 1/8W |
| Temperature Coefficient: | ??????20% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 5 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | J Lead |
| Other: | Square - 0.154 L x 0.126 W x 0.154 H (3.90mm x 3.20mm x 3.90mm),,, |