SM-31TW203
5S-SM-31TW203
SM-31TW203
TRIMMER 20K OHM 0.125W SMD
Series:SM31
Resistance (Ohms):20k
Power (Watts):0.125W
Tolerance:1/8W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:5
Resistive Material:Top Adjustment
Size / Dimension:J Lead
Other:Square - 0.154 L x 0.126 W x 0.154 H (3.90mm x 3.20mm x 3.90mm),,,
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated