RJ26FX200
5S-RJ26FX200
RJ26FX200
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | Trimpot? RJ26/RJR26-Sealed |
| Resistance (Ohms): | 20 |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 12 |
| Resistive Material: | Side Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Through Hole |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.250 H (6.35mm x 4.32mm x 6.35mm),,, |
Related special
-
- RP17A-13P-12PC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Electrostatic Shield, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12PA-13SC(71)
- Hirose
- 13 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP17-13P-12PC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12JD-15PC(71)
- Hirose
- 15 Position Circular Connector Jack Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12PH-20SC(71)
- Hirose
- 20 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP17-13JA-12SC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Jack Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12PB-13SC(71)
- Hirose
- 13 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12RA-20PC(71)
- TE Connectivity
- 20 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- RP13A-12RB-13PC(71)
- TE Connectivity
- 13 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- RP13A-12JG-20PC(71)
- Hirose
- 20 Position Circular Connector Jack Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12PK-20SC(71)
- Hirose
- 20 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12PG-20SC(71)
- Hirose
- 20 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP13A-12PD-20SC(71)
- Hirose
- 8 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- RP17-13J-12SC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Jack Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
- In stock
-
- RP17A-13P-12PC(71)
- Hirose
- 12 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Electrostatic Shield, Strain Relief
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













