PVG5H205C03R00
5S-PVG5H205C03R00
PVG5H205C03R00
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:PVG5
Resistance (Ohms):2M
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????150ppm/??????C
Adjustment Type:11
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.189 x 0.146 Face x 0.146 H (4.80mm x 3.70mm x 3.70mm),,,