PVG5A103C03B00
5S-PVG5A103C03B00
PVG5A103C03B00
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD
Series:PVG5
Resistance (Ohms):10k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????150ppm/??????C
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.201 H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm),,,