PVG3G200C01R00
5S-PVG3G200C01R00
PVG3G200C01R00
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD
Series:PVG3
Resistance (Ohms):20
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????150ppm/??????C
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Rectangular - 0.142 x 0.134 Face x 0.079 H (3.60mm x 3.40mm x 2.00mm),,,