PVG3A102C01R00
5S-PVG3A102C01R00
PVG3A102C01R00
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:PVG3
Resistance (Ohms):1k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????150ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.142 x 0.134 Face x 0.079 H (3.60mm x 3.40mm x 2.00mm),,,