Trimmer PotentiometersBourns Inc. PV37W104C01B00
PV37W104C01B00
5S-PV37W104C01B00
PV37W104C01B00
TRIMMER 100K OHM 0.25W TH
| Series: | PV37 |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Power (Watts): | 0.25W |
| Tolerance: | 1/4W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????150ppm/??????C |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.252 x 0.157 Face x 0.264 H (6.40mm x 4.00mm x 6.70mm),,, |