PV37W100C01B00
5S-PV37W100C01B00
PV37W100C01B00
TRIMMER 10 OHM 0.25W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:PV37
Resistance (Ohms):10
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????150ppm/??????C
Adjustment Type:12
Resistive Material:Top Adjustment
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.252 x 0.157 Face x 0.264 H (6.40mm x 4.00mm x 6.70mm),,,