PV36X101C01B00
5S-PV36X101C01B00
PV36X101C01B00
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:PV36
Resistance (Ohms):100
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????150ppm/??????C
Adjustment Type:25
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.394 x 0.197 Face x 0.394 H (10.00mm x 5.00mm x 10.00mm),,,