PV32N203A01B00
5S-PV32N203A01B00
PV32N203A01B00
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:PV32
Resistance (Ohms):20k
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.315 x 0.272 Face x 0.315 H (8.00mm x 6.90mm x 8.00mm),,,