PV32H200A02B00
5S-PV32H200A02B00
PV32H200A02B00
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH
Series:PV32
Resistance (Ohms):20
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Round - 0.260 Dia x 0.181 H (6.60mm x 4.60mm),,,