PV32H104A01B00
5S-PV32H104A01B00
PV32H104A01B00
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:PV32
Resistance (Ohms):100k
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Round - 0.260 Dia x 0.181 H (6.60mm x 4.60mm),,,