Home
All Products
Potentiometers, Variable Resistors
Trimmer PotentiometersPanasonic Electronic Components EVM-MSGA01B26
EVM-MSGA01B26
5S-EVM-MSGA01B26
EVM-MSGA01B26
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EVM |
| Resistance (Ohms): | 2M |
| Power (Watts): | 0.5W |
| Tolerance: | 1/2W |
| Temperature Coefficient: | ??????20% |
| Number of Turns: | - |
| Adjustment Type: | 1 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Through Hole |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Square - 0.228 x 0.228 Face x 0.209 H (5.80mm x 5.80mm x 5.30mm),,, |
Related special
-
- EFB0505MA-F00
- Delta Electronics
- FAN AXIAL 50X10MM BALL 5VDC WIRE
- In stock
-
- EP4CE10E22C8N
- Altera (Intel)
- IC FPGA 91 I/O 144EQFP
- In stock
-
- EV8100ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 144-LQFP
- In stock
-
- EV8080ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8020ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8010ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8000ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 100-LQFP
- In stock
-
- EV8020IMLTRT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 56-QFN
- In stock
-
- EV8010IMLTRT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 56-QFN
- In stock
-
- E-L9634TR
- STMicroelectronics
- IC DRIVER ISO 9141 8SOIC
- In stock
-
- E-L9634
- STMicroelectronics
- IC DRIVER BUS ISO 9141 8SOIC
- In stock
-
- EQCO850SC.2
- Microchip Technology
- IC TXRX SGL COAX LVDS 50OH 16QFN
- In stock
-
- EQCO400T8
- Microchip Technology
- IC EQUALIZER TWISTER PAIR 16QFN
- In stock
-
- EQCO875SC.2
- Microchip Technology
- IC TXRX SGL COAX LVDS 75OH 16QFN
- In stock
-
- ECE1099-FZG
- Microchip Technology
- IC GPIO EXPANSION 40QFN
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products












