EVM-3VSX50B14
5S-EVM-3VSX50B14
EVM-3VSX50B14
TRIMMER 10K OHM 0.15W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:EVM
Resistance (Ohms):10k
Power (Watts):0.15W
Tolerance:??????25%
Temperature Coefficient:??????250ppm/??????C
Number of Turns:1
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Rectangular - 0.136 x 0.122 Face x 0.055 H (3.45mm x 3.10mm x 1.40mm)