Trimmer PotentiometersCopal Electronics Inc. CT94EP202
CT94EP202
5S-CT94EP202
CT94EP202
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH
| Series: | CT94 |
| Resistance (Ohms): | 2k |
| Power (Watts): | 0.5W |
| Tolerance: | 1/2W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Square - 0.378 L x 0.378 W x 0.189 H (9.60mm x 9.60mm x 4.80mm),,, |