CB10MV103KE
5S-CB10MV103KE
CB10MV103KE
TRIMMER 10K OHM 0.15W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:CB10
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):10k
Tolerance:0.15W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????500ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Carbon
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.433 x 0.386 Face x 0.236 H (11.00mm x 9.80mm x 6.00mm),,,