Trimmer PotentiometersTE Connectivity Passive Product CB10LV473M
CB10LV473M
5S-CB10LV473M
CB10LV473M
TRIMMER 47K OHM 0.15W TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CB10 |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Power (Watts): | 47k |
| Tolerance: | 0.15W |
| Temperature Coefficient: | ??????20% |
| Number of Turns: | ??????500ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 1 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Carbon |
| Termination Style: | Through Hole |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.433 x 0.386 Face x 0.236 H (11.00mm x 9.80mm x 6.00mm),,, |