CB10LV101M
5S-CB10LV101M
CB10LV101M
TRIMMER 100 OHM 0.15W TH
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):100
Tolerance:0.15W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????500ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.433 x 0.386 Face x 0.236 H (11.00mm x 9.80mm x 6.00mm),,,