CB10LH104M
5S-CB10LH104M
CB10LH104M
TRIMMER 100K OHM 0.15W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:CB10
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):100k
Tolerance:0.15W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????500ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Carbon
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.425 x 0.386 Face x 0.476 H (10.80mm x 9.80mm x 12.10mm),,,