433PM103K
5S-433PM103K
433PM103K
TRIMMER 10K OHM 0.75W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:433
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):10k
Tolerance:0.75W
Temperature Coefficient:3/4W
Number of Turns:??????10%
Adjustment Type:??????250ppm/??????C
Resistive Material:15
Mounting Type:Side Adjustment
Termination Style:Cermet
Size / Dimension:Panel Mount
Other:Through Hole,PC Pins,Rectangular - 0.256 x 0.193 Face x 0.760 L (6.50mm x 4.90mm x 19.30mm),