433PM101K
5S-433PM101K
433PM101K
TRIMMER 100 OHM 0.75W TH
Product Description
Packaging:Bulk
Series:433
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):100
Tolerance:0.75W
Temperature Coefficient:3/4W
Number of Turns:??????10%
Adjustment Type:??????250ppm/??????C
Resistive Material:15
Mounting Type:Side Adjustment
Termination Style:Cermet
Size / Dimension:Through Hole
Other:PC Pins,Rectangular - 0.256 x 0.193 Face x 0.760 L (6.50mm x 4.90mm x 19.30mm),,