416PA103M
5S-416PA103M
416PA103M
TRIMMER 10K OHM 0.2W TH
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):10k
Tolerance:0.2W
Temperature Coefficient:1/5W
Number of Turns:??????25%
Adjustment Type:??????250ppm/??????C
Size / Dimension:Through Hole
Other:PC Pins,Rectangular - 0.319 x 0.268 Face x 0.307 H (8.10mm x 6.80mm x 7.80mm),,