Trimmer PotentiometersTT Electronics/BI 38PKABR10KLF30
38PKABR10KLF30
5S-38PKABR10KLF30
38PKABR10KLF30
TRIMMER 10K OHM 0.15W TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 38 |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Power (Watts): | 0.15W |
| Tolerance: | ??????30% |
| Temperature Coefficient: | ??????500ppm/??????C |
| Number of Turns: | 1 |
| Adjustment Type: | Top Adjustment |
| Resistive Material: | Carbon |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination Style: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)