3386X-1-222LF
5S-3386X-1-222LF
3386X-1-222LF
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN
Series:Trimpot? 3386 - Sealed
Resistance (Ohms):2.2k
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.375 H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP