Trimmer PotentiometersBourns Inc. 3386P-1-223LF
3386P-1-223LF
5S-3386P-1-223LF
3386P-1-223LF
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | Trimpot? 3386 - Sealed |
| Resistance (Ohms): | 22k |
| Power (Watts): | 0.5W |
| Tolerance: | 1/2W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 1 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Through Hole |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.190 H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm),,, |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)