3364X-1-503E
5S-3364X-1-503E
3364X-1-503E
TRIMMER 50K OHM 0.2W SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:Trimpot? 3364 - Open Frame
Resistance (Ohms):50k
Power (Watts):0.2W
Tolerance:1/5W
Temperature Coefficient:??????25%
Number of Turns:??????250ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.177 x 0.150 Face x 0.059 H (4.50mm x 3.80mm x 1.50mm),,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP