3364W-1-105E
5S-3364W-1-105E
3364W-1-105E
TRIMMER 1M OHM 0.2W SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:Trimpot? 3364 - Open Frame
Resistance (Ohms):1M
Power (Watts):0.2W
Tolerance:1/5W
Temperature Coefficient:??????25%
Number of Turns:??????250ppm/??????C
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.177 x 0.150 Face x 0.059 H (4.50mm x 3.80mm x 1.50mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP