3362H-1-204
5S-3362H-1-204
3362H-1-204
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:Trimpot? 3362 - Sealed
Resistance (Ohms):200k
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.275 x 0.260 Face x 0.185 H (6.99mm x 6.60mm x 4.70mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP