3319W-1-202
5S-3319W-1-202
3319W-1-202
TRIMMER 2K OHM 0.2W PC PIN
Series:Trimpot? 3319 - Open Frame
Resistance (Ohms):2k
Power (Watts):0.2W
Tolerance:1/5W
Temperature Coefficient:??????25%
Number of Turns:??????1000ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.354 x 0.433 Face x 0.492 H (9.00mm x 11.00mm x 12.50mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP