3319P-1-502
5S-3319P-1-502
3319P-1-502
TRIMMER 5K OHM 0.2W PC PIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Trimpot? 3319 - Open Frame |
| Resistance (Ohms): | 5k |
| Power (Watts): | 0.2W |
| Tolerance: | 1/5W |
| Temperature Coefficient: | ??????25% |
| Number of Turns: | ??????1000ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 1 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Carbon |
| Termination Style: | Through Hole |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.433 x 0.354 Face x 0.250 H (11.00mm x 9.00mm x 6.35mm),,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)