3319P-1-223
5S-3319P-1-223
3319P-1-223
TRIMMER 22K OHM 0.2W PC PIN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Trimpot? 3319 - Open Frame
Resistance (Ohms):22k
Power (Watts):0.2W
Tolerance:1/5W
Temperature Coefficient:??????25%
Number of Turns:??????1000ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Carbon
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.433 x 0.354 Face x 0.250 H (11.00mm x 9.00mm x 6.35mm),,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP