3315X102M
5S-3315X102M
3315X102M
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:3315
Resistance (Ohms):Active
Power (Watts):1k
Tolerance:0.25W
Temperature Coefficient:1/4W
Number of Turns:??????20%
Adjustment Type:??????100ppm/??????C
Resistive Material:1
Mounting Type:Top Adjustment
Termination Style:Cermet
Size / Dimension:Surface Mount
Other:J Lead,Rectangular - 0.197 x 0.177 Face x 0.091 H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm),,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP