3314S-2-204E
5S-3314S-2-204E
3314S-2-204E
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD
Series:Trimpot? 3314 - Sealed
Resistance (Ohms):200k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.197 x 0.177 Face x 0.221 H (5.01mm x 4.50mm x 5.61mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP