3314H-1-502
5S-3314H-1-502
3314H-1-502
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN
Series:Trimpot? 3314 - Sealed
Resistance (Ohms):5k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Square - 0.177 x 0.177 Face x 0.100 H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP