3314H-1-100
5S-3314H-1-100
3314H-1-100
TRIMMER 10 OHM 0.25W PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:Trimpot? 3314 - Sealed
Resistance (Ohms):10
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Square - 0.177 x 0.177 Face x 0.100 H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm),,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP