3314G-1-503E
5S-3314G-1-503E
3314G-1-503E
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Trimpot? 3314 - Sealed
Resistance (Ohms):50k
Power (Watts):0.25W
Tolerance:1/4W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:Gull Wing
Other:Square - 0.177 x 0.177 Face x 0.100 H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP