3313X-1-103E
5S-3313X-1-103E
3313X-1-103E
TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Trimpot? 3313 - Sealed
Resistance (Ohms):10k
Power (Watts):0.125W
Tolerance:1/8W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.138 x 0.126 Face x 0.087 H (3.50mm x 3.20mm x 2.20mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP