3313J-1-101E
5S-3313J-1-101E
3313J-1-101E
TRIMMER 100 OHM 0.125W SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Trimpot? 3313 - Sealed
Resistance (Ohms):100
Power (Watts):0.125W
Tolerance:1/8W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????150ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.138 x 0.126 Face x 0.087 H (3.50mm x 3.20mm x 2.20mm),,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP