3312J-1-100E
5S-3312J-1-100E
3312J-1-100E
TRIMMER 10 OHM 0.1W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Trimpot? 3312 - Sealed
Resistance (Ohms):10
Power (Watts):0.1W
Tolerance:1/10W
Temperature Coefficient:??????20%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Surface Mount
Size / Dimension:J Lead
Other:Rectangular - 0.110 x 0.098 Face x 0.067 H (2.80mm x 2.50mm x 1.70mm),,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP