3309P-1-205
5S-3309P-1-205
3309P-1-205
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Trimpot? 3309 - Open Frame
Resistance (Ohms):2M
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????25%
Number of Turns:??????250ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Top Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.453 x 0.354 Face x 0.250 H (11.50mm x 9.00mm x 6.35mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP