3306W-1-504
5S-3306W-1-504
3306W-1-504
TRIMMER 500K OHM 0.2W PC PIN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Trimpot? 3306 - Open Frame
Resistance (Ohms):500k
Power (Watts):0.2W
Tolerance:1/5W
Temperature Coefficient:??????25%
Number of Turns:??????250ppm/??????C
Adjustment Type:1
Resistive Material:Side Adjustment
Mounting Type:Cermet
Termination Style:Through Hole
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.268 x 0.319 Face x 0.331 H (6.81mm x 8.10mm x 8.40mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP