3306P-1-104
5S-3306P-1-104
3306P-1-104
TRIMMER 100K OHM 0.2W PC PIN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Trimpot? 3306 - Open Frame |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Power (Watts): | 0.2W |
| Tolerance: | 1/5W |
| Temperature Coefficient: | ??????25% |
| Number of Turns: | ??????250ppm/??????C |
| Adjustment Type: | 1 |
| Resistive Material: | Top Adjustment |
| Mounting Type: | Cermet |
| Termination Style: | Through Hole |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.319 x 0.268 Face x 0.300 H (8.10mm x 6.81mm x 7.62mm),,, |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)