3303X-3-501E
5S-3303X-3-501E
3303X-3-501E
TRIMMER 500 OHM 0.15W SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Trimpot? 3303 - Open Frame
Resistance (Ohms):500
Power (Watts):0.15W
Tolerance:??????25%
Temperature Coefficient:??????250ppm/??????C
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Rectangular - 0.148 x 0.118 Face x 0.061 H (3.75mm x 3.00mm x 1.55mm)
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP