3303X-3-104E
5S-3303X-3-104E
3303X-3-104E
TRIMMER 100K OHM 0.15W SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:Trimpot? 3303 - Open Frame
Resistance (Ohms):100k
Power (Watts):0.15W
Tolerance:??????25%
Temperature Coefficient:??????250ppm/??????C
Number of Turns:1
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Rectangular - 0.148 x 0.118 Face x 0.061 H (3.75mm x 3.00mm x 1.55mm)
Other:,,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP