3302W-3-502E
5S-3302W-3-502E
3302W-3-502E
TRIMMER 5K OHM 0.15W SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:Trimpot? 3302 - Open Frame
Resistance (Ohms):5k
Power (Watts):0.15W
Tolerance:??????25%
Temperature Coefficient:??????250ppm/??????C
Number of Turns:1
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Surface Mount
Termination Style:J Lead
Size / Dimension:Rectangular - 0.108 x 0.087 Face x 0.041 H (2.75mm x 2.20mm x 1.05mm)
Other:,,,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP