3299Y-1-204LF
5S-3299Y-1-204LF
3299Y-1-204LF
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Series:Trimpot? 3299 - Sealed
Resistance (Ohms):200k
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.375 x 0.240 Face x 0.395 H (9.53mm x 6.10mm x 10.03mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP