Trimmer PotentiometersBourns Inc. 3296W-1-503RLF
3296W-1-503RLF
5S-3296W-1-503RLF
3296W-1-503RLF
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | Trimpot? 3296 - Sealed |
| Resistance (Ohms): | 50k |
| Power (Watts): | 0.5W |
| Tolerance: | 1/2W |
| Temperature Coefficient: | ??????10% |
| Number of Turns: | ??????100ppm/??????C |
| Size / Dimension: | PC Pins |
| Other: | Rectangular - 0.375 x 0.190 Face x 0.395 H (9.53mm x 4.83mm x 10.03mm),,, |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)