3296W-1-205LF
5S-3296W-1-205LF
3296W-1-205LF
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Product Description
Packaging:Tube
Series:Trimpot? 3296 - Sealed
Resistance (Ohms):2M
Power (Watts):0.5W
Tolerance:1/2W
Temperature Coefficient:??????10%
Number of Turns:??????100ppm/??????C
Size / Dimension:PC Pins
Other:Rectangular - 0.375 x 0.190 Face x 0.395 H (9.53mm x 4.83mm x 10.03mm),,,
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP